ePUSA
portál ePUSA provozují jako společný projekt kraje ČR

Login for data administrator

Login:
Password:
Need a login?
 
Search for:
 

Login for data administrator


Neznáte přihlašovací údaje?

Než se obrátíte na službu help@epusa.cz se žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů, věnujte prosím pozornost následující informaci.

1. Jste zástupce subjektu samosprávy a máte přidělen přístup do CzechPOINTu?

V takovém případě se do ePUSA přihlašujte pomocí uživatelského jména a hesla lokálního administrátora CzechPOINTu. Pokud nejste lokálním administrátorem CzechPOINTu, obraťte se s žádostí o změnu údajů na lokálního administrátora na vašem úřadě. Pokud přesto neuspějete, požádejte helpdesk CzechPOINTu o zaslání těchto údajů.

Po úspěšném přihlášení najděte vaši obec, abyste mohli upravovat údaje. Návod na správu údajů (včetně administrace kontaktních osob pracujících s CzechPOINTem) najdete zde.

Důležité upozornění: V současné době není možné přihlašovat se do ePUSA pomocí certifikátů a ani není možné v rozhraní ePUSA spravovat certifikáty kontaktních osob používajících CzechPOINT. Certifikáty však lze i nadále spravovat v původním nástroji iManager. Tato funkce však bude v brzké době do rozhraní ePUSA doplněna.

2. Jste zástupce subjektu samosprávy a nemáte přidělen přístup do CzechPOINTu

V listopadu roku 2006 odeslal ministr vnitra MUDr. Mgr. Ivan Langer dopis na všechny starosty obcí v ČR se základními informacemi o ePUSA. Součástí tohoto dopisu byly i přihlašovací údaje pro danou obec.

Jste zástupcem samosprávy a nemůžete se přihlásit, přestože máte správné přihlašovací údaje z dopisu ministra? Pak je možné, že zadáváte údaje špatně. Zkuste dodržet následující postup při zadávání přihlašovacích údajů:

  1. Jméno zadávejte přesně tak, jak je napsáno v dopisu, tedy malými písmeny.
  2. Při zadávání hesla zkontrolujte na klávesnici, zda nemáte zapnutý CapsLock.
  3. Jsou-li součástí hesla i číslice, ujistěte se, že píšete opravdu číslice a ne písmena s diakritikou. Například vypadá-li heslo nějak takto: "makaka98", je dost možné, že píšete "makakaíá".

Nedaří-li se přihlášení ani při dodržení výše uvedeného postupu, obraťte se na službu helpline s žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů a uveďte následující informace:

  1. Jméno obce.
  2. IČ obce.
  3. Jméno a příjmení kontaktní osoby, která žádá o údaje.
  4. Kontaktní telefon na pevnou linku obce.

Po odeslání žádosti Vám budou údaje obratem sděleny elektronickou formou.

3. Chci změnit údaje o obci

Příručku na editaci údajů v ePUSA si můžete stáhnout zde (soubor má 640 kB).

4. Nejste subjektem samosprávy a přesto máte zájem o využívání dat z ePUSA?

Tento případ popisuje metodika upravující postup při správě informačního systému elektronický portál územních samospráv - ePUSA, a nakládání s daty v něm obsaženými, článek 13.

Information about the project ePUSA

Portál MOOL Portál veřejné správy Ocenění The Best 2006

The general partner of the project ePUSA is the portal MOOL (press release about co-operation). ePUSA is a partner of the Portal of the public administration.

Are you interested more in project ePUSA? Read more.

Information for data administrator

Links

Historization (status on the date )

Date:

For download

 
Copyright © 2003 - 2024 - Asociace krajů ČR, Marbes consulting s.r.o. - technická podpora, print, home, login, česky