ePUSA
 
Search for:

Login for data administrator


Login:
Password:

Neznáte přihlašovací údaje?

Než se obrátíte na službu help@epusa.cz se žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů, věnujte prosím pozornost následující informaci.

1. Jste zástupce subjektu samosprávy a máte přidělen přístup do CzechPOINTu?

V takovém případě se do ePUSA přihlašujte pomocí uživatelského jména a hesla lokálního administrátora CzechPOINTu. Pokud nejste lokálním administrátorem CzechPOINTu, obraťte se s žádostí o změnu údajů na lokálního administrátora na vašem úřadě. Pokud přesto neuspějete, požádejte helpdesk CzechPOINTu o zaslání těchto údajů.

Po úspěšném přihlášení najděte vaši obec, abyste mohli upravovat údaje. Návod na správu údajů (včetně administrace kontaktních osob pracujících s CzechPOINTem) najdete zde.

Důležité upozornění: V současné době není možné přihlašovat se do ePUSA pomocí certifikátů a ani není možné v rozhraní ePUSA spravovat certifikáty kontaktních osob používajících CzechPOINT. Certifikáty však lze i nadále spravovat v původním nástroji iManager. Tato funkce však bude v brzké době do rozhraní ePUSA doplněna.

2. Jste zástupce subjektu samosprávy a nemáte přidělen přístup do CzechPOINTu

V listopadu roku 2006 odeslal ministr vnitra MUDr. Mgr. Ivan Langer dopis na všechny starosty obcí v ČR se základními informacemi o ePUSA. Součástí tohoto dopisu byly i přihlašovací údaje pro danou obec.

Jste zástupcem samosprávy a nemůžete se přihlásit, přestože máte správné přihlašovací údaje z dopisu ministra? Pak je možné, že zadáváte údaje špatně. Zkuste dodržet následující postup při zadávání přihlašovacích údajů:

  1. Jméno zadávejte přesně tak, jak je napsáno v dopisu, tedy malými písmeny.
  2. Při zadávání hesla zkontrolujte na klávesnici, zda nemáte zapnutý CapsLock.
  3. Jsou-li součástí hesla i číslice, ujistěte se, že píšete opravdu číslice a ne písmena s diakritikou. Například vypadá-li heslo nějak takto: "makaka98", je dost možné, že píšete "makakaíá".

Nedaří-li se přihlášení ani při dodržení výše uvedeného postupu, obraťte se na službu helpline s žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů a uveďte následující informace:

  1. Jméno obce.
  2. IČ obce.
  3. Jméno a příjmení kontaktní osoby, která žádá o údaje.
  4. Kontaktní telefon na pevnou linku obce.

Po odeslání žádosti Vám budou údaje obratem sděleny elektronickou formou.

3. Chci změnit údaje o obci

Příručku na editaci údajů v ePUSA si můžete stáhnout zde (soubor má 640 kB).

4. Nejste subjektem samosprávy a přesto máte zájem o využívání dat z ePUSA?

Tento případ popisuje metodika upravující postup při správě informačního systému elektronický portál územních samospráv - ePUSA, a nakládání s daty v něm obsaženými, článek 13.

What does it mean? Explanatory text...

Municipalities with extended powers (ORP)

Municipalities with extended powers perform state administration in delegated power in the territory of other municipalities as well, it means for municipalities, which belong to their administrative district.

A municipality with an authorised municipal office (POU)

A municipality with an authorised municipal office perform the state administration in delegated power Its administrative district is smaller than the administrative district of a municipalitity with extended powers and always belongs to the administrative district of a municipality with extended authority.

GIS system

View the topical territory on the map.
 
Copyright © 2003 - 2024 - Asociace krajů ČR, Marbes consulting s.r.o. - technická podpora, print, home, login, česky