ePUSA
portál ePUSA provozují jako společný projekt kraje ČR

Přihlášení pro správce dat

 
Vyhledávání:
 

Přihlášení pro správce dat


Neznáte přihlašovací údaje?

Než se obrátíte na službu help@epusa.cz se žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů, věnujte prosím pozornost následující informaci.

1. Jste zástupce subjektu samosprávy a máte přidělen přístup do CzechPOINTu?

V takovém případě se do ePUSA přihlašujte pomocí uživatelského jména a hesla lokálního administrátora CzechPOINTu. Pokud nejste lokálním administrátorem CzechPOINTu, obraťte se s žádostí o změnu údajů na lokálního administrátora na vašem úřadě. Pokud přesto neuspějete, požádejte helpdesk CzechPOINTu o zaslání těchto údajů.

Po úspěšném přihlášení najděte vaši obec, abyste mohli upravovat údaje. Návod na správu údajů (včetně administrace kontaktních osob pracujících s CzechPOINTem) najdete zde.

Důležité upozornění: V současné době není možné přihlašovat se do ePUSA pomocí certifikátů a ani není možné v rozhraní ePUSA spravovat certifikáty kontaktních osob používajících CzechPOINT. Certifikáty však lze i nadále spravovat v původním nástroji iManager. Tato funkce však bude v brzké době do rozhraní ePUSA doplněna.

2. Jste zástupce subjektu samosprávy a nemáte přidělen přístup do CzechPOINTu

V listopadu roku 2006 odeslal ministr vnitra MUDr. Mgr. Ivan Langer dopis na všechny starosty obcí v ČR se základními informacemi o ePUSA. Součástí tohoto dopisu byly i přihlašovací údaje pro danou obec.

Jste zástupcem samosprávy a nemůžete se přihlásit, přestože máte správné přihlašovací údaje z dopisu ministra? Pak je možné, že zadáváte údaje špatně. Zkuste dodržet následující postup při zadávání přihlašovacích údajů:

  1. Jméno zadávejte přesně tak, jak je napsáno v dopisu, tedy malými písmeny.
  2. Při zadávání hesla zkontrolujte na klávesnici, zda nemáte zapnutý CapsLock.
  3. Jsou-li součástí hesla i číslice, ujistěte se, že píšete opravdu číslice a ne písmena s diakritikou. Například vypadá-li heslo nějak takto: "makaka98", je dost možné, že píšete "makakaíá".

Nedaří-li se přihlášení ani při dodržení výše uvedeného postupu, obraťte se na službu helpline s žádostí o znovuzaslání přihlašovacích údajů a uveďte následující informace:

  1. Jméno obce.
  2. IČ obce.
  3. Jméno a příjmení kontaktní osoby, která žádá o údaje.
  4. Kontaktní telefon na pevnou linku obce.

Po odeslání žádosti Vám budou údaje obratem sděleny elektronickou formou.

3. Chci změnit údaje o obci

Příručku na editaci údajů v ePUSA si můžete stáhnout zde (soubor má 640 kB).

4. Nejste subjektem samosprávy a přesto máte zájem o využívání dat z ePUSA?

Tento případ popisuje metodika upravující postup při správě informačního systému elektronický portál územních samospráv - ePUSA, a nakládání s daty v něm obsaženými, článek 13.

Informace o projektu ePUSA

IS ePUSA je provozován jako společný projekt krajů ČR, hostován v rámci Technologického centra Plzeňského kraje a řízen projektovým týmem Komise informatizace veřejné správy Rady Asociace krajů ČR.

ePUSA spolupracuje s projektem Czech POINT.

Hlavním partnerem projektu ePUSA je portál Města a obce online (tisková zpráva o spolupráci).

ePUSA získala v roce 2006 ocenění magazínu Egovernment za "2. nejzajímavější projekt".

Informace pro správce dat

Odkazy

Historizace (stav k datu)

Datum:

Ke stažení

ePUSA - ikonka 1
ePUSA - ikonka 2
ePUSA - ikonka 3
Vzhledem k zájmu o umístění odkazu na ePUSA ze stránek obcí a partnerských portálů jsme připravili tyto ikonky. Kliknutím je lze stáhnout.

Šablona prezentace ePUSA
(ve formátu MS-PowerPoint)
Synchronizace dat 17bodové osnovy mezi MOOL a ePUSA (ve formátu RTF)
 
 
Copyright © 2003 - 2024 - Asociace krajů ČR, Marbes consulting s.r.o. - technická podpora, tisk, home, přihlásit, English